W ubiegły weekend PSIESMAKI.COM  miały przyjemność wystawić stoisko oraz uczestniczyć w sportowym wydarzeniu. Seminarium i zawody treningowe zorganizowane zostały przez Klub Team Spirit na placu szkoleniowym Animag w Warszawie. Prowadzącym szkolenie oraz sędzią zawodów był Gonzalo Figuerola Counago, pochodzącym z Hiszpani zawodnik i trener, sędzia międzynarodowych zawodów  obedience , wielokrotny reprezentant Hiszpanii na Mistrzostwach świata Obedience.

 

Gonzalo zaprezentował nam swoje podejście do treningu z wykorzystaniem overów i  rozproszeń, zwracał nam uwagę na drobiazgi oceniane przez sędziów a często przez zawodników niedoceniane lub pomijane w treningu. Psy uczestniczące w sesjach treningowych reprezentowały bardzo zróżnicowany poziom zaawansowanie – od zawodników początkujących po członków reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata.  Z parą Gonzalo  pracował z równym zaangażowaniem,  zwracał uwagę na podstawy,  na mowę ciała przewodników, na sposoby nagradzania. Zaprezentował nam mnóstwo prostych pomysłów na ćwiczenia overowe. Seminarium trwało dwa dni a trzeciego odbyły się zawody treningowe – z możliwością modyfikacji ćwiczeń,  z dopuszczalnym nagradzaniem jedzeniem lub zabawką.  Nawet pogoda poczuła się w obowiązku stworzenia hiszpańskiego klimatu i po dwóch dniach względnego „chłodu” w niedzielę zafundowała nam iście saharyjskie klimaty.

Warunki  pogodowe dla psów zwłaszcza startujących w klasie pierwszej i drugiej były trudne.  Ogromny podziw i podziewania należą się dla Sędziemu i  Sekretarzowi ringu oraz obu Komisarzom za wytrwałość i doskonałe prowadzenie przebiegów we wszystkich klasach.  Dopisali sponsorzy i każda startująca para otrzymała miły zestaw upominków.

22-24.07.2016 r.

Newsletter

Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń

Facebook