TMASTERCLASS SCENT DETECTION_2o był niezwykły weekend!

Na zaproszenie Katarzyny Patej (Zendog.pl) oraz Anny Gadomskiej (QLDOG) po raz drugi do Polski przyjechał Wesley Visscher. Założyciel Scent Imprint for Dogs, trener przygotowujący psy do specjalistycznej pracy wykorzystującej możliwie najlepiej możliwości psiego nosa, człowiek o uroczym sposobie bycia, rewelacyjnych umiejętnościach czytania psów, ich mowy ciała i zachowań przy pracy węchowej. Wesley specjalizuje się w pracy ze szczeniakami, zaczynając pracę węchową już z ośmiotygodniowym maluchem przygotowuje go do pracy w różnych służbach i jednostkach.

 

O pracy Wesleya możecie przeczytać na stronie www  www.scentimprint.com a efekty jego pracy możecie obejrzeć na kanale You Tube. https://www.youtube.com/channel/UCRYLw5QeYRobecd2w007ojQ

Do PSIESMAKI. COM w piękny, upalny, słoneczny majowy weekend przyjechało 12 zespołów pracujących oraz liczne grono obserwatorów.

Psy i ich przewodnicy prezentowali bardzo różne rasy, wiek i  różny stopień zaawansowania w pracy węchowej – od zupełnych żółtodziobów po psy intensywnie i regularnie pracujące – jednak Wesley idealnie dopasowywał wszystkie sesje i ćwiczenia w poszczególnych wejściach do psiego doświadczenia, temperamentu i możliwości. Każdy pies zajęcia zaczął od rozwinięcia umiejętności rozpoznawania i zaznaczania zapachu by w kolejnych sesjach przejść do przeszukiwania. Prowadzący baczną uwagę zwracał na pracę przewodnika, jego ruch i pracę ciałem, niewerbalne podpowiedzi czy utrudnianie psu pracy przed drobne ruchy czy sygnały.

Dla wszystkich uczestników była to niezwykła możliwość obserwacji różnych technik pracy węchowej u różnych rodzajów psów , miejsce warsztatów zapewniło dużą różnorodność powierzchni i miejsc do przeszukiwania.

Trzy dni to zdecydowanie za mało czasu na to, by systematycznie i dokładnie przeprowadzić psy przez cały proces nauki  - jednak wszystkim uczestnikom ten czas pozwolił zapoznać się z metodami pracy Wesleya, poszczególnymi jej etapami i niektórymi jej szczegółami. Ważne było to, że każdy pies niezależnie od stopnia zaawansowania odnosił sukcesy w swoich sesjach a ćwiczenia były tak zaplanowane i dopasowane by sprawiały psom radość, podnosiły poziom zaangażowania i jednocześnie były wyzwaniami z którymi dawały sobie świetnie radę co motywowało do dalszych wysiłków zarówno przewodników jak i psy.

Było nam niezmiernie miło gościć Wesleya, wszystkich uczestników oraz niezrównane organizatorki – Kasię i Anię. Wyjątkowa atmosfera, życzliwość, wszechobecne uśmiechy oraz wspólna radość z sukcesów pracujących zespołów zapadła nam głęboko w pamięć. Mamy nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania uczestników dotyczące organizacji miejsca warsztatów i wkrótce ponownie spotkamy się na kolejnych równie ciekawych warsztatach rozwijających Wasze umiejętności i relacje.

Do zobaczenia !!

20-22.05.2016

Newsletter

Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń

Facebook